A  A  A
Lapas karte


Vai esi mājās uzstādījis dūmu detektorus?
 Skatīt atbildes
Pašvaldība » Nekustamais īpašums » Informācija par numurzīmēm pie nekustamā īpašumaCēsu novada Būvvalde informē, ka Cēsu pilsētā (izņemot Cēsu vecpilsētu) un Vaives pagasta ciemos māju numuru plāksnītes izgatavojamas uz zila fona ar baltiem burtiem. Uz numurzīmes virs skaitļa norāda ielas nosaukumu, zem skaitļa – piederību (piem., “Privātīpašums”, vai “V.Uzvārds”). Plāksnītes materiāls, izmēri, pielietojamais fonts un precīzs krāsas tonis šobrīd nav noteikts. Ja mājas numurs ir papildināts ar burtu, tad rakstāms lielais burts, bez atstarpes pēc skaitļa (piemēram, 1A). Fonam ieteicams lietot zilo toni RAL 5013 (cobalt blue), plāksnītes izmēri – platums 22 vai 28cm, augstums 32cm.

Pilsētbūvniecības pieminekļa “Cēsu pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā numurzīmes izgatavojamas no emaljēta metāla, baltas ar melniem cipariem. Tās izgatavojamas pēc Cēsu vecpilsētai izstrādāta vienota parauga, kas nosaka gan plāksnītes izmēru, gan krāsu un burtu fontu. Šajās plāksnītēs netiek norādīts ne ielas nosaukums, ne informācija par īpašnieku. Informāciju par numurzīmju vienoto paraugu un pasūtīšanas iespējām var iegūt, sazinoties ar būvvaldes arhitektu pa tālruni 29249517, e-pastu vai būvvaldes vadītājai pa tālruni 28395259, e-pastu .

Numurzīmi piestiprina pie galvenās būves galvenās ieejas vai apmēram 0,3 m attālumā no mājas stūra, 2,5 līdz 3,0 m augstumā. Ja zemes gabals robežojas ar divām vai vairāk ielām, numurzīmi piestiprina tās ielas pusē, kurai ir piesaistīta ēkas adrese. Ja ēkas numurzīme no ielas nav saskatāma, numurzīmi piestiprina arī pie žoga (ja tāds ir), blakus ieejas vārtiem.

Vaives pagasta lauku teritorijā māju nosaukumu plāksnītēm vienotais izmērs ir 20cm x 90cm, taisnstūra (uz fasādes) vai ar vienu abpusēji noslīpinātu galu (uz staba, piebraucamā ceļa apzīmēšanai, ar vienpusēju vai divpusēju uzrakstu), krāsu toņi - zils pamats (PANTONE 286C) un gaiši atstarojoši burti (PANTONE 877C, sudrabs).

Printēt