A  A  A
Lapas karte


Vai esi mājās uzstādījis dūmu detektorus?
 Skatīt atbildes
Kultūra » Vidzemes koncertzāle "Cēsis"


Koncertzāle “Cēsis”

Koncertzāle “Cēsis” ir unikāls nacionālas un reģionālas nozīmes daudzfunkcionāls kultūras centrs, kas savu darbību uzsāka 2014. gada pavasarī. Koncertzāle savu arhitektonisko tēlu guvusi, rekonstruējot seno Cēsu Viesīgās Biedrības namu un to papildinot ar laikmetīgām arhitektūras formām.

Koncertzāles apmeklētāju rīcībā ir akustiskā koncertzāle ar 800 skatītāju vietām, kamerzāle, ērģeļu zāle, kino zāle un izstāžu zāle. Šeit ir mājvieta Cēsu amatiermākslas kolektīviem un Vidzemes kamerorķestrim, kā arī Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolai.

Koncertzālē norit aktīva kultūras dzīve - augsti profesionālu mākslinieku koncerti, dramatisko teātru izrādes, mākslas izstādes, kino seansi, iespējas rīkot reģionālas un starptautiskas konferences, seminārus, sanāksmes ir jaunā kultūras centra daudzveidīgais darbības spektrs.

Koncertzāle “Cēsis” var lepoties ar tādu pasaules mākslinieku kā Gidona Krēmera, Martas Argerihas, Nikolasa Alšteta, Didjē Lokvuda, mūsdienu komponista Gabriela Prokofjeva koncertiem. Koncertzālē uzstājušās pasaulē pazīstamas Latvijas mūzikas zvaigznes - Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Inga Kalna, Kristīne Blaumane, Reinis Zariņš un Ksenija Sidorova. Koncertzālei izveidojusies cieša sadarbība ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, orķestri Kremerata Baltica, Latvijas Nacionālo operu un Valsts Akadēmisko kori “Latvija”.

Koncertzāle “Cēsis” ir festivālu mājvieta. Ik vasaru koncertzālē notiek Cēsu Mākslas festivāls, pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera dibinātais Kremerata Baltica festivāls, starptautiskais čellu festivāls “Čello Cēsis”, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vasaras festivāls “Vasarnīca” un dramatiskā teātra izrāžu skates.

Koncertzāle “Cēsis” ir vieta, kur kultūrvēsturiskais mantojums sadzīvo ar laikmetīgo mākslu, radošiem cilvēkiem un jauneklīgu, brīvu garu. Aicinām ciemos cēsniekus, vidzemniekus un viesus no visas Latvijas un pasaules, jo šeit ikvienam būs ko redzēt un dzirdēt!

KONCERTZĀLES “CĒSIS” REPERTUĀRS

Raunas iela 12-1, Cēsis, Cēsu nov., LV – 4101
Tālrunis: +371 6411 9921 (birojs),
+371 6411 9922 (biļešu kase)
E-pasts: info@cesukoncertzale.lvProjekts "Vidzemes mūzikas un kultūras centrs"

Latvijā profesionālās mākslas produkti un pakalpojumi koncentrējas galvenokārt galvaspilsētā, to pieejamība un sasniedzamība reģionos ir ierobežota. Projekta mērķis ir izveidot Vidzemes daudzfunkcionālo kultūras centru Cēsīs, Raunas ielā 12, tādējādi dažādojot un paplašinot kultūras produktu un pakalpojumu klāstu visiem Vidzemes reģiona iedzīvotājiem.Lai nodrošinātu kultūras tālākizglītības iespējas Vidzemes reģiona, Cēsu novada un tā apkārtnes iedzīvotājiem, piedāvājot kultūras tālākizglītības programmas un pasākumus, kā arī iespēju līdzdarboties amatiermākslas kolektīvos un nodrošinātu atbilstošu Vidzemes mēroga infrastruktūru un darba iespējas, projekta ietvaros plānots atjaunot nozīmīgu, autentisku vietējās nozīmes kultūrvēsturisku pieminekli (tagadējo Cēsu Kultūras centra ēku) Raunas ielā 12, Cēsīs.

Vidzemes mūzikas un kultūras centrā notiks akadēmiskās un populārās mūzikas koncerti, dramatisko teātru izrādes, darbosies Vidzemes kamerorķestris, notiks izstādes, uzstāsies arī amatiermākslas kolektīvi.

Lai uzbūvētu Vidzemes mūzikas un kultūras centru, rekonstruējot ēku Raunas ielā 12, Cēsu novada pašvaldība īsteno projektu, saņemot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu no divām aktivitātēm – 3.4.3.1. „Nacionālas un reģionālas nozīmes daudzfunkcionālo centru izveide” un 3.6.1.1. „Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai”.

Vietu skaits koncertzālē 800
Izmaksas 13 857 420,06 EUR
Projekta noslēgums 2014.gadā

Publikācijas

Izsolīs tiesības saimniekot Vidzemes koncertzāles „Cēsis” kafejnīcā
Aktualizēta Vidzemes koncertzāle „Cēsis” stratēģija
Vidzemes koncertzālē saglabāti vēsturiskie interjera elementi
Vidzemes koncertzālē sākusies apmēbelēšana
Vidzemes koncertzāles būvniecība noslēgsies nākamā gada 31. martā
Vidzemes koncertzālei atjauno Cēsu kultūras centra ērģeles
Arhitekts: Koncertzāles žalūzijas būs ilgtspējīgas un praktiskas
Cēsu centrā novietota Alfrēda Kalniņa biste
Jaunais Cēsu novada domes sasaukums viesojas topošajā koncertzālē
Cēsu novada dome nolemj par aizņēmumu Vidzemes koncertzālei
Vidzemes mūzikas un kultūras centram Spāru svētki
Koncertzālei 6. jūnijā spāru svētki!
Mainīta Vidzemes Mūzikas un kultūras centra stratēģija
Liepājas „Lielais dzintars” gūst pieredzi Cēsīs
Vidzemes Mūzikas un kultūras centra būvniecība rit pilnā sparā
Kas dzīvos koncertzālē?
Diskutē par mūsdienīgiem risinājumiem Vidzemes koncertzāles skaņas un gaismas aprīkojumā
Būvniecība neapstājas arī salā
Vidzemes koncertzāles "Cēsis" noteikumi apmeklētājiem

Printēt