A  A  A
Lapas karte


Vai esi mājās uzstādījis dūmu detektorus?
 Skatīt atbildes
Kultūra » Kultūras projektu konkurss

Cēsu kultūras projektu finansēšanas konkurss

Noslēdzies 2019.gada otrais Cēsu novada kultūras projektu konkurss

Noslēdzies 2019.gada otrais Cēsu novada kultūras projektu konkurss, kurā tika saņemti 12 projektu pieteikumi, no kuriem atbalstīti tika 11 projekti, piešķirot 6690,37 EUR lielu finansējumu no Cēsu novada pašvaldības budžeta.

Pēc Cēsu novada kultūras projektu vērtēšanas komisijas (komisijas priekšsēdētāja Zane Neimane, komisijas locekļi – Kristīne Skrīvere, Lelde Krastiņa, Krista Annija Lauberga, Eero Rass) izvērtējuma augstāko punktu skaitu un finansējumu saņēmuši šādi projekti: ATBALSTĪTIE PROJEKTI.

Šī gada otrā konkursa prioritāte, par ko varēja saņemt papildu punktus, bija starpnozaru kultūras projekti, tajā skaitā kultūras un vēstures mantojuma saglabāšana un mūsdienīga interpretācija, kas iedibina jaunas iniciatīvas Cēsu pilsētā, un kas tiek īstenoti, sadarbojoties vairākām kultūras organizācijām.

2019.gada otrais kultūras projektu konkurss izcēlās ar vairākiem pieteikumiem, kas saistīti ar teātra nozari, daļa no tiem ieguva finansiālo atbalstu. Līdz ar to rudenī cēsniekiem būs pieejamas vairākas interesantas teātra izrādes. Atbalstu jaunu ideju īstenošanai guvušas arī nevalstiskās organizācijas, kurām ir būtiska loma Cēsu kultūrvēsturiskā piedāvājuma veidošanā.

Projektu vērtēšanas komisiju iepriecināja, ka 2019.gada otrajā projektu konkursā iesniegtie pieteikumi kopumā bija labāk sagatavoti nekā iepriekš, par ko liecina salīdzinoši blīvie rezultāti. Tomēr vienlaikus tika atzīts, ka uz nākamajiem konkursiem ir nepieciešams papildināt konkursa nolikumu ar ieteikumiem par projekta pieteikuma vizuālo noformējumu, jo neatbilstošs noformējums nereti traucē uztvert projekta ideju un būtību.

Cēsu novada kultūras projektu konkurss tiek rīkots ik gadu kopš 2008.gada. Tā laikā pašvaldība finansiāli atbalstījusi dažādas radošās iniciatīvas, ko īstenojuši amatiermākslas kolektīvi un kultūras nevalstiskās organizācijas, bagātinot un dažādojot kultūras piedāvājumu Cēsu iedzīvotājiem.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Timermane - Malēja
Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Tālr. 25770498
e-pasts: kultura@cesis.lv


Projektu finansēšanas konkursa nolikums
Pieteikuma veidlapa
Pieteikuma tāmes veidlapa
Projekta atskaites formaPirmā konkursa rezultāti
 
Noslēdzies 2019.gada pirmais Cēsu novada kultūras projektu konkurss, kurā tika saņemti 14 projektu pieteikumi, no kuriem atbalstīti 12 projekti, piešķirot 7000 EUR lielu finansējumu no Cēsu novada pašvaldības budžeta.

Pēc Cēsu novada kultūras projektu vērtēšanas komisijas (komisijas priekšsēdētāja Zane Neimane, komisijas locekļi – Kristīne Skrīvere, Lelde Krastiņa, Krista Annija Lauberga, Eero Rass) izvērtējuma augstāko punktu skaitu un finansējumu saņēmuši šādi projekti: SKATĪT ŠEIT.

Šī gada pirmā konkursa prioritāte, par ko varēja saņemt papildu punktus, bija pasākumi un iniciatīvas, kas atspoguļo vēsturiskos notikumus (piemēram, Cēsu kauju simtgadi, Baltijas ceļam 30 u.c.) caur dažādām kultūras norisēm, iesaistot sabiedrību vai veidojot sadarbību ar citām kultūras organizācijām vai nozarēm.

“Prieks par interesantajām un radošajām iniciatīvām, kas papildinās un bagātinās Cēsu kultūras dzīvi. Projektu pieteikumos šogad tika pārstāvētas ļoti dažādas tēmas – vēstures notikumi, vizuālā māksla, mūzika, literatūra, teātris”, secināja projektu vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Zane Neimane.

2019.gada otrais Cēsu novada kultūras projektu konkurss šogad tiks izsludināts jūnijā, kam Cēsu novada pašvaldība piešķīrusi 6500 EUR lielu finansējumu.

Cēsu novada kultūras projektu konkurss tiek rīkots kopš 2008.gada. Tajā pašvaldība finansiāli atbalstījusi dažādas radošās iniciatīvas, ko īstenojuši amatiermākslas kolektīvi un kultūras nevalstiskās organizācijas, bagātinot un dažādojot kultūras piedāvājumu Cēsu iedzīvotājiem.
 
Informāciju sagatavoja:
Baiba Auniņa
Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Tālr. 26666365
e-pasts: kultura@cesis.lv

 

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt